logo-przedpokoje.png

Witamy w sklepie producenta mebli AllHall

Tu jesteś: Strona główna » INSPIRACJE » Przedpokoje radzą - jak nowocześnie urządzić przedpokój w bloku

kolekcje.png

KOLEKCJE

Przejdź do działu »

produkty.png

PRODUKTY

Przejdź do działu »

proc-red-65-72.jpg

OUTLET

Przejdź do działu »

banery-pp-promocja-50-70m.jpg

Przedpokoje radzą - jak nowocześnie urządzić przedpokój w bloku

« Powrót

Planując jak nowocześnie urządzić przedpokój w bloku, musimy wziąć pod uwagę cały szereg czynników. Od źródeł światła, ilości drzwi do pozostałych pomieszczeń, stylu aranżacji całego mieszkania, do wieku domowników. Przedpokoje w blokach dzielą się na dwa typy; długi i wąski korytarz lub nieustawne pomieszczenie z niewielką ilością miejsca do zabudowy. Te dwa typy mają jedną, podstawową cechę wspólną - małą powierzchnię. Zastanawiając się jak nowocześnie urządzić przedpokój w bloku musimy znaleźć sposób na jej optyczne powiększenie. Mając na uwadze wszystkie te czynniki, przygotowaliśmy dla was mini poradnik składający się z 5 prostych patentów.

 

Przedpokój, a geometria

Niech was nie zmyli nagłówek - nie będziemy rozważać jaki kształt przedpokoju jest najkorzystniejszy do aranżacji. Pracujemy na tym co mamy i staramy się rozwiązywać realne problemy! Dziś wykorzystamy kilka uniwersalnych zasad znanych wszystkim entuzjastom mody. Pamiętacie kiedy pierwszy raz dowiedzieliście się, że paski wyszczuplają, a krata poszerza? A czy wiecie, że przedpokoje rządzą się podobnymi prawami? Tak, warto wykorzystać tę zasadę!  By stworzyć wrażenie szerokości, użyj efektu szachownicy. Możesz to osiągnąć poprzez wyłożenie korytarza płytkami w dwóch kolorach - im szersze płytki tym wrażenie bardziej spotęgowane. Egzamin zda również dywan w kraciasty wzór. Pamiętajcie jednak, że dywan powinien zajmować maksymalnie 70% szerokości przedpokoju - efekt jest jeszcze lepszy, a i łatwiej zadbać o porządek.

  • Dywan w kratę powiększa optycznie przedpokój, źródło: blognblogs.com

  • Wąski i długi przedpokój najlepiej wygląda gdy nie jest zagracony, źródło: whitegreysmemories.blogspot.hk

Przedpokoje w kolorach tęczy

Zadbaj o zestawienie dwóch kontrastujących ze sobą kolorów. Kolory jasne i żywe sprawią, że przedpokój będzie emanował pozytywną energią. Cieplejszy, stonowany kolor sprawi, że będzie wydawał się nieco bardziej przytulny. Eksperymentujcie! Odpowiednio dobre barwy same w sobie stanowią aranżację i mogą być głównym elementem wystroju pomieszczenia. Nie ograniczajcie się do koloru ścian. Meble do przedpokoju w odważnych kolorach świetny to pomysł.  

  • Umiejętna zabawa kolorem sprawi, że twój przedpokój będzie niepowtarzalny, źródło: apartmenttherapy.com

  • Polecamy meble do przedpokoju w wyrazistych kolorach, źródło: 101woonideeen.nl

Modne przedpokoje

Warto być na bieżąco z panującymi trendami. Nie zachęcamy do ślepego naśladowania, a jedynie do obserwowania i inspirowania się. Aranżacja wnętrz, moda, prądy społeczno-kulturowe - wszystkie te dziedziny są wytworami ludzkiej kreatywności. Co jest modne? W aranżacji wnętrz na pewno styl skandynawski - minimalistyczny, praktyczny do bólu i bardzo uspokajający. Polecamy!

  • Aranżacja przedpokoju w stylu skandynawskim jest bardzo modna, źródło: delikatissen.com

  • Trend ekologiczny również na stałe zagościł w naszych domach, źródło: etsy.com

Zainwestuj w odpowiednie meble do przedpokoju

Meble do przedpokoju to podstawa. Odpowiednio dobrane pozwalają właściwie zagospodarować posiadaną przestrzeń, a same w sobie stanowią niezastąpiony element aranżacyjny. W co warto zainwestować? Prawdziwym błogosławieństwem w przedpokoju jest ławka (zwłaszcza gdy masz małe dzieci) - ciekawym rozwiązaniem jest straponten oferowany przez firmę ALLHALL (zobacz tutaj). Oprócz wszystkich standardowych mebli; wieszaka, szafki na obuwie, lustra, warto pomyśleć o koszu do przechowywania drobnych przedmiotów. Przedpokój ma tendencję do zagracania się - znaczenie takiego kosza docenicie gdy wasi znajomi wpadną z niezapowiedzianą wizytą...

  • Ławka lub siedzisko w przedpokoju to mebel niezbedny, źródło: savvyhomeblog.com

  • Szafa obrotowa to specjalność marki ALLHALL - wieszak, lustro i szafka na buty w jednym.

Światło w małym przedpokoju

Przedpokoje w blokach są zazwyczaj nie tylko małe, ale również ciemne. W sytuacji gdy nie masz miejsca na meble, zrób ze źródła światła główny element aranżacyjny. Wybór jest bardzo duży. Ogranicza nas jedynie kreatywność i grubość naszego portfela. Pamiętaj, przedpokój to nie sala przesłuchań - światło powinno być łagodne i kojące. Ważne, żeby od progu wyczuwalny był klimat domu.

  • Lampa do przedpokoju jako główny element aranżacyjny, źródło: thefancy.com

  • Ciekawa i niedroga kompozycja, źródło: designsponge.com

Unia Europejska - dofinansowania

Dołącz do nas!

Zgadzam się na politykę prywatności serwisu