logo-przedpokoje.png

Witamy w sklepie producenta mebli AllHall

Tu jesteś: Strona główna » INSPIRACJE » Przedpokoje - aranżacja przedpokoju w stylu prowansalskim, antycznym, eklektycznym oraz glamour

kolekcje.png

KOLEKCJE

Przejdź do działu »

produkty.png

PRODUKTY

Przejdź do działu »

proc-red-65-72.jpg

OUTLET

Przejdź do działu »

banery-pp-promocja-50-70m.jpg

Przedpokoje - aranżacja przedpokoju w stylu prowansalskim, antycznym, eklektycznym oraz glamour

« Powrót

Dziś przedstawiamy przedpokoje w stylu prowansalskim, antycznym, eklektycznym oraz glamour. Jest to druga część materiałów traktujących o trendach w architekturze wnętrz. Znajdziecie tu niezbędne kompendium, informacje podane w pigułce - żebyście mieli więcej czasu na aranżację swojego przedpokoju.

 

Aranżacja przedpokoju w stylu prowansalskim

Prowansja to magiczna krajna w południowo-wschodniej Francji. Znana z doskonałego wina, wybornej kuchni, sielankowego życia charakterystycznego dla śródziemnomorskiej części Europy, Lazurowego Wybrzeża oraz specyficznego stylu wystroju wnętrz. Przedpokoje urządzone w stylu prowansalskim czerpią inspiracje z niepowtarzalnego charakteru tego miejsca. Oglądając zdjęcia i pocztówki z Prowansji urzekają nas przede wszystkim kolory (zwłaszcza pola lawendy) oraz niemal namacalne ciepło. Takie też są przedpokoje urządzone w tym stylu. Spotykamy tu kolory charakterystyczne dla tego regionu; wszystkie odcienie fioletu, błękit oraz zieleń przeplatające się z bielą. Dominują motywy kwiatowe, od bogato zdobionych kafelków po kute dodatki. Przedpokoje zaaranżowane w stylu prowansalskim powinny korespondować z naturą. Postaw na naturalny kamień, nierówno otynkowane, malowane na pastelowe kolory ściany, kwiatowe zasłonki, metalowe akcesoria. Wybieramy białe meble, przełamane naturalnym kolorem drewna, stylizowane na podstarzałe, które cechują się lekkością i delikatnym zdobieniem. Pamiętajmy, że styl prowansalski nawiązuje do stylu rustykalnego - idealnym posunięciem będą meble i akcesoria malowane ręcznie w motywy kwiatowe. Wisienką na torcie będą woreczki z lawendą, dzięki którym wakacje w twoim przedpokoju będą trwały cały rok.

  • Dom w Prowansji - wejście i przedpokój, źródło: laforgedhauterives.com

  • Aranżacja przedpokoju w stylu prowansalskim, źródło: number-nineteen.blogspot.com

Aranżacja przedpokoju w stylu antycznym

 

Kultura starożytnej Grecji i Rzymu jest od setek lat inspiracją dla wszelkiego rodzaju artystów, również dla projektantów wnętrz.  Jak zatem zaaranżować przedpokój w stylu antycznym? Cofnijmy się do czasów Arystotelesa. Z czym nam się one kojarzą? Bogato zdobione kolumny i płaskorzeźby, dumne popiersia herosów, zwiewne tkaniny, marmury oraz okazała porcelana. Teraz pozostaje nam jedynie przenieść ten klimat do naszego przedpokoju. Stawiamy na klasyczne kolory, dominuje biel - możemy z nią łączyć beże, różne odcienie niebieskiego, zieleni oraz czerń. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie sztukaterii. Obecnie na rynku jest bardzo duża konkurencja, a co za tym idzie wybór jest olbrzymi. Pamiętajmy jednak o zachowaniu umiaru, granica między kiczem, a dobrym smakiem jest w tym przypadku bardzo cienka. Każda aranżacja przedpokoju w stylu antycznym nie obędzie się bez dodatków, które są charakterystyczne dla tych odległych czasów;  duże zdobione lustra, porcelanowe wazony lub donice (żywe rośliny to podstawa) oraz rzeźby. Meble powinny być ciężkie, wykonane z pełnego drewna, okazałe. Przedpokoje zaaranżowane w stylu antycznym sprawdzają się raczej w przypadku dużych powierzchni.

  • Aranżacja przedpokoju w stylu antycznym, źródło: decoist.com

Aranżacja przedpokoju w stylu eklektycznym

 

Aranżacja przedpokoju w stylu eklektycznym to wyższa szkoła jazdy. Eklektyzm to kierunek w sztuce polegający na łączeniu ze sobą różnych, bardzo często niezgodnych ze sobą, stylów. Potrzeba tu niebywałego wyczucia, żeby nie popaść w tandetę i chaos. Wszelkiego rodzaju trendy, których nazwy rozpoczynają sie od "neo" noszą znamiona eklektyzmu; neorenesans, neobarok, neogotyk itd.  Najbardziej znaną na świecie eklektyczną budowlą jest neoklasycystyczna Statua Wolności. Dziś często spotykamy przedpokoje urządzone w stylu eklektyczny, niestety głównie jest to dziełem przypadku. Nie oznacza to, że dane wnętrze jest urządzone niegustownie. Wynika to z przywiązania do pewnych przedmiotów, z którymi nie możemy się rozstać, mimo że nasz przedpokój przeżył właśnie metamorfozę. Ważna jest tu wyobraźnia i wrażliwość estetyczna. Łączcie, komponujcie, mieszajcie i dobrze się przy tym bawcie - to wy macie się czuć dobrze we własnym domu.

  • Aranżacja przedpokoju w stylu eklektycznym - połączenie stylu antycznego ze stylem pop-art, źródło: lonny.com

Aranżacja przedpokoju w stylu glamour

 

Styl glamour w przedpokoju charakteryzuje się przepychem, nie oznacza to jednak kiczu. Przejawia się on w użytych materiałach, elementach dekoracyjnych oraz w doborze oświetlenia. Przedpokoje urządzone w stylu glamour to efektowana gra gryzących się ze sobą kolorów, chromów, złoceń i błyszczących tkanin. Ważny jest tu kontrast, element zaskoczenia, łączenie mebli bogato zdobionych z meblami wręcz minimalistycznymi. Aranżacja przedpokoju w stylu glamour to pikowane ławy i fotele, ozdobne lustra, duże stojące lampy, tapety oraz niepowtarzalne komody. Ważny jest błysk, pierwszy efekt "wow", który nie przytłacza przy dłuższym pobycie w danym wnętrzu.

  • Aranżacja przedpokoju w stylu glamour - meble Modenese Gastone dostępne w naszej ofercie na zamówienie.

Unia Europejska - dofinansowania

Dołącz do nas!

Zgadzam się na politykę prywatności serwisu