logo-przedpokoje.png

Witamy w sklepie producenta mebli AllHall

Tu jesteś: Strona główna » INSPIRACJE » Przedpokój w stylu shabby chic, eko oraz nowojorskim

kolekcje.png

KOLEKCJE

Przejdź do działu »

produkty.png

PRODUKTY

Przejdź do działu »

proc-red-65-72.jpg

OUTLET

Przejdź do działu »

banery-pp-promocja-50-70m.jpg

Przedpokój w stylu shabby chic, eko oraz nowojorskim

« Powrót

Aranżacja przedpokoju według określonego stylu to przede wszystkim pomysł, pewna koncepcja, według której dobieramy konkretne elementy wystroju. Aranżacja przedpokoju powinna współgrać z naszym charakterem - wybrany styl jest idealnym sposobem na podkreślenie naszej osobowości. W dobie Internetu wzorce kulturowe z całego świata są na wyciągnięcie ręki. Wraz ze wzrostem ilości dostępnych informacji rośnie liczba możliwości do wyboru. Inspirują nas przedpokoje z każdego zakątka Ziemi.  Za pomocą odpowiednich dodatków jesteśmy w stanie stworzyć klimat, który przeniesie nas do słonecznej Prowansji bądź magicznej Toskanii. Dziś interesują nas przedpokoje w stylu nowojorskim, eko oraz shabby chic.

Przedpokój, a styl shabby chic

Styl shabby chic powstał i rozwinął się na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych (głównie w Los Angeles i San Francisco), gdzie widoczne były wpływy kultury śródziemnomorskiej i gdzie znajdowały sie skupiska bohemy oraz artystów-rzemieślników. Sam termin został po raz pierwszy użyty przez magazyn The World of Interiors na początku lat 80 zeszłego stulecia.  Jest to podręcznikowy przykład stylu eklektycznego, czerpiącego inspirację z wielu, często sprzecznych ze sobą źródeł. Przedpokoje w stylu shabby chic to przede wszystkim stare lub celowo postarzane meble. Często stosowane zabiegi to nakładanie na siebie kilku warstw farby w taki sposób, by jedna warstwa przebijała przez druga oraz przecieranie powierzchni.  Mimo tego, meble do przedpokoju powinny być bogato zdobione i eleganckie. Dominuje tu biel przełamana jasnymi, pastelowymi kolorami; błękitnym, bladożółtym oraz najbardziej charakterystycznym dla shabby chic jasnoróżowym. Ale przedpokój to również tworzące klimat dodatki. W tym przypadku stawiamy na; motywy kwiatowe, wiklinowe kosze i pudełeczka oraz tabliczki z czcionką retro. Wszystko razem ma wyglądać elegancko, przytulnie i bardzo kobieco.

  • Aranżacja przedpokoju w stylu shabby chic, źródło: inspirationforhome.blogspot.com

  • Meble do przedpokoju w stylu shabby chic, źródło: vintagerosegarden.tumblr.com

Przedpokój urządzony w stylu ekologicznym

Postępująca degradacja środowiska naturalnego znalazła odbicie w ruchach społecznych, które taki stan rzeczy pragną powstrzymać.  Trend eko jest widoczny w wielu aspektach naszego życia; slow food i coraz większa świadomość źródła pochodzenia żywności, samochody hybrydowe czy też stawianie na odnawiane źródła energii.  Jak sprawić by nas przedpokój wpisywał się w ten modny trend i manifestował nasze poparcie dla niego? Przedpokoje urządzone w stylu ekologicznym to przede wszystkim zwrócenie sie ku kolorom Matki Ziemi; błękitne i zielone dodatki przełamujące ciepłe odcienie brązu, beżu i szarości. Wybierając meble do przedpokoju postaw na te z recyklingu  - w sieci jest mnóstwo przykładów na nowe życie starych przedmiotów. Wystarczy trochę kreatywności i zaangażowania, a uzyskamy niepowtarzalny efekt, który będzie zachwycała naszych gości. Aranżując przedpokój powinniśmy skupić się na naturalnych źródłach światła i jak najbardziej je wyeksponować. To dążenie do życia w bliskości z naturą powoduje, że przedpokoje w stylu eko to surowe drewno, podłogi z kamienia o nieregularnym kształcie, wiklinowe dodatki, len i bawełna.

  • Aranżacja przedpokoju w stylu eko, źródło: blissfulbblog.com

  • Meble do przedpokoju w stylu eko, źródło: shopterrain.com

Przedpokoje rodem z Nowego Jorku

Wnętrza zaaranżowane w stylu nowojorskim mamy okazję oglądać codziennie przy okazji naszych ulubionych filmów i seriali. Przyjaciele czy Seks wielkim mieście mogą być nie tylko doskonałym źródłem rozrywki, ale również inspiracji.  Przedpokoje w stylu nowojorskim to przede wszystkim designerskie dodatki  oraz gustowne meble. Zaznaczamy, że opisywany styl nie jest najprostszy i stosunkowo łatwo popaść w tandetę. Musimy znaleźć złoty środek  pomiędzy mocno zróżnicowaną kolorystyką, bogactwem faktur oraz niepowtarzalnymi dodatkami. Przedpokój zaaranżowany w stylu nowojorskim powinien cechować się wyważonym przepychem charakterystycznym dla najlepszych projektantów mody. Meble do przedpokoju to misterna dbałość o szczegóły, eleganckie i kosztowne wykończenia oraz ta właśnie uniwersalność, o której piszemy wcześniej. Reasumując, aranżacja przedpokoju w stylu nowojorskim to dyskretny romans nowoczesnych i kosztownych materiałów oraz niebanalnej formy z dodatkami tworzącymi ciepło domowego ogniska - ma być elegancko i przytulnie.

  • Aranżacja przedpokoju w stylu nowojorskim, źródło: designshuffle.com

  • Przedpokój w stylu nowojorskim to eleganckie meble i designerskie dodatki, źródło: houseandhome.com

Unia Europejska - dofinansowania

Dołącz do nas!

Zgadzam się na politykę prywatności serwisu