logo-przedpokoje.png

Witamy w sklepie producenta mebli AllHall

Tu jesteś: Strona główna » Abc designu

kolekcje.png

KOLEKCJE

Przejdź do działu »

produkty.png

PRODUKTY

Przejdź do działu »

proc-red-65-72.jpg

OUTLET

Przejdź do działu »

banery-pp-promocja-50-70m.jpg

ABC DESIGNU

tynki-na-przedpokoje.jpg

Tynki; elementarz

2013-12-12

Tynk to warstwa z zaprawy lub gipsu pokrywająca powierzchnie ścian, sufitów, itp. wewnątrz i na zewnątrz budynku, której zadaniem jest przede wszystkim zabezpieczenie powierzchni przed działaniem czynników atmosferycznych, pary wodnej, ognia (elementy drewniane) oraz - w dalszej kolejności - nadanie estetycznego wyglądu elementom budynku...

więcej...
przedpokoje-a-rozne-rodzaje-drewna.jpg

Przedpokoje o drewnie i materiałach drewnopodobnych

2013-12-12

Portal przedpokoje to nie tylko inspiracje i aranżacje online. Naszym celem jest zebranie przydatnych informacji, dzięki którym poruszanie sie po świecie mebli stanie się nieco łatwiejsze. Oferta wyrobów drewnianych, drewnopochodnych i drewnopodobnych może przyprawić o ból głowy. Rynek oferuje nawet płytki ceramiczne naśladujące wzorem wyroby drewniane i panele podłogowe wyglądające jak najprawdziwszy marmur...

więcej...
tapetowanie-awatar.jpg

Tapeta w przedpokoju - tapetowanie kompendium

2013-10-09

Tapeta to doskonały pomysł gdy chcemy by nasz przedpokój nabrał ciekawego, indywidualnego charakteru. Przedstawiamy kilka użytecznych informacji; jak przygotować ścianę do nałożenia tapety w zależności od materiału z jakiego dana ściana jest wykonana, jak należy przygotować tapetę,  krótką instrukcję samego tapetowania oraz jak wykończyć cały proces by tapeta w przedpokoju zachwycała naszych gości.

więcej...
co-nieco-o-tapecie.jpg

SAMPLER; co nieco o tapetach

2013-07-30

Tapety można dzielić na sto sposobów; dla użytkownika i projektanta najważniejszy jest efekt, dlatego chyba najczytelniejsze podziały odnoszą się do właściwości użytkowych (które zależą od surowca i sposobu wykonania), oraz walorów estetycznych (które zależą od koloru, faktury i deseniu).

więcej...
terakota.jpg

Ceramika; terakota, gres, klinkier

2013-07-30

Określenie terakota (wł. terra cotta – ziemia wypalona) w zasadzie oznacza wyroby z dobrze oczyszczonej i wypalonej gliny w formie figurek lub płytek, stosowane do zdobień i nie ma wiele wspólnego z płytkami podłogowymi lub ściennymi. Materiał ten został w okresie renesansu zastąpiony fajansem. W 1760 r. uruchomiono w Anglii fabrykę płytek ściennych i od tej pory terakota jest używana powszechnie, najczęściej w postaci płytek podłogowych i ściennych, a więc do zastosowań czysto użytkowych.

więcej...
ceramika-warto-wiedziec.jpg

Ceramika - elementarz

2013-07-30

Ceramika to - najogólniej ujmując - wyroby otrzymywane w wyniku wypalenia odpowiednio przygotowanego i uformowanego surowca nieorganicznego i niemetalicznego (w najprostszej wersji gliny).

Ze względu na przeznaczenie wyroby ceramiczne najwygodniej jest podzielić na:

- ceramikę budowlaną (architektoniczną) - obejmującą wszelkie materiały konstrukcyjne i okładziny, w tym płytki ceramiczne - teratotę, gresy i klinkier,

więcej...
kamienie-szlachetne.jpg

SAMPLER; kamienie szlachetne

2013-07-30

Kamienie szlahetne to wartościowe i rzadko spotykane, czyste, jednorodne i przezroczyste odmiany niektórych minerałów i skał. Kamienie te odznaczają się silnym połyskiem, efektownym zabarwieniem (lub są zupełnie bezbarwne), dużą trwałością i twardością. Stosuje się je w jubilerstwie, oprawia w złoto, srebro i inne metale szlachetne

więcej...
marmurowa-podloga.jpg

SAMPLER; granit, marmur, trawetym oraz konglomerat

2013-07-29

Granit to kwaśna skała magmowa – głębinowa, średnio- lub grubokrystaliczną. Granit ma budowę jawnokrystaliczną na skutek środowiska głębinowego w jakim powstał.

W Polsce granity występują na powierzchni ziemi na Dolnym Śląsku oraz w Tatrach, natomiast w głębokim podłożu również w pasie od Zawiercia do Krakowa i w północno-wschodniej Polsce. Masywy dolnośląskie, to: masyw karkonoski, masyw strzegomski, masyw strzeliński, masyw kłodzko-złotostocki, masyw kudowski, masyw Żulowej.

więcej...
kamien-budowlany.jpg

SAMPLER; kamień budowlany i piaskowiec

2013-07-29

Piasek i glina to też kamienie...

Piasek to luźna skała osadowa złożona z ziaren mineralnych o wielkość od 0,0625 do 2 mm (waga ok. 1,5-1,6 t/m3). Wykorzystywany jest m.in. do wyrobu szkła, a w budownictwie jako dodatek do betonu.

Żwir to okruchowa skała osadowa o luźnej postaci, złożona z otoczaków o średnicy większej niż 2 mm - nawet do kilku cm (w budownictwie żwirem nazywane jest kruszywo naturalne o frakcji do 80 mm)

więcej...
kamien.jpg

SAMPLER; ogólnie o kamieniu

2013-06-20

W języku geologii nie ma kamieni - są skały. Dzieli się je pod względem składu i struktury, a także postaci i wielkości, w jakiej występują w naturze. Geologia nie zna również pojęcia kamień naturalny, bo kamieni (skał) innych niż naturalne nie ma. Jeśli określenie to ma sens, to tylko dla odróżnienia surowców naturalnych od produktów przemysłowych.
W budownictwie, przemyśle kamieniarskim, a przede wszystkim w handlu stosuje się trochę inne podziały...

więcej...
Unia Europejska - dofinansowania

Dołącz do nas!

Zgadzam się na politykę prywatności serwisu